Strony

wtorek, 8 października 2013

DIY. Papierowe motyle na ściane.


Kolejny post poświęcony 'zrób to sama'. Na pomysł wpadłam już dość dawno, jednak wstrzymywałam się z pomysłem gdyż moim faworytem był kolor czarny motyli. Ściany w kolorze śliwki przytłumiły by ten kolor. Ostatnio z moim K. zrobiliśmy mały remont pokoju, postanowiliśmy go rozjaśnić i dodaliśmy białe elementy na ścianach. Wtedy postanowiłam zrealizować swój plan. Potrzebowałam tylko czarny blok techniczny.
Wykonanie dość bardziej pracochłonne niż świeczki ale opłacało się. 
     Do wykonania papierowych motyli potrzebne Wam będą nożyczki, ołówek, czarne kartki, szablony motyli, taśma dwustronna. W internecie jest mnóstwo wzorów, które można wykorzystać. Ja wybrałam ten:


Odrysowałam na białej kartce trzy pierwsze motyle i wycięłam - posłużyły jako szablon. 
Potrzebowałam dość sporo, najpierw wycięłam około 12, jednak okazało się za mało, musiałam dorobić jeszcze 16. Po wycięciu na gotowe motylki przyklejamy kawałeczek taśmy obustronnej, tak aby nie wychodziła za motyla (wygląda estetyczniej). Następnie według uznania przyklejamy na ścianę, lustro, szafę, okno itp. Ja wybrałam ścianę i kawałek lustra. Jednogłośnie mogę powiedzieć, że pomysł należy do tych z serii 'tanie rozwiązanie'. Blok techniczny jedyne 2.99 zł i taśma dwustronna którą już posiadam od dłuższego czasu. Jeśli jednak taśma ma Wam posłużyć tylko na przyklejenie motyli to się nie opłaca, a zamiast tego można kupić zwykłą taśmę przeźroczystą i przykleić robiąc z niej rulonik. Gorszym rozwiązaniem jest klej, ciężko będzie później je oderwać.  


Przed

Po


1 komentarz: